Rekonstrukce a dostavba areálu firmy Steel Partner
REALIZACE
Původně rodinný dům s rozsáhlým pozemkem, situovaný na rušné křižovatce v Ostravě-Porubě, byl upraven pro potřeby firmy Stell Partner a doplněn o nový objekt s multifunkčním využitím, určený ...
Rekonstrukce nádražní budovy a restaurace Poděbrady
REALIZACE
Jedna z prvních funkcionalistických nádražních budov na našem území, navíc nedávno prolášena za kulturní památku, se v roce 2015 dočkala částečné rekonstrukce. Záměr byl jasný - částečně ...
Obytná zóna K Lukavici
REALIZACE
Projekt představuje 18 řadových nízkoenergetických rodinných domů s kompletní novou dopravní a technickou infrastrukturou. Rodinné domy jsou koncipovány ve dvou velikostních kategoriích 4+kk a 5+kk.

REALIZACE

Mezonetové podkrovní apartmá

[8.1.2016] Architektonický tým z ateliéru ASGK Design vytvořil projekt mezonetového apartmá v půdním prostoru domu z počátku 20. století na pražském Josefově.

Objekt bytového domu na Praze 1 byl postaven v roce 1913 a nachází se na území Pražské památkové rezervace.

Půdní apartmá je řešeno jako dvouúrovňový mezonet. Společnými znaky bytu je zónování, vzdušnost, prosvětlenost (posuvné dveře s matovaným sklem, prosvětlení koupelny denním světlem, střešní okna s průhledy, střešní světlíky), kontrast zachovaných starých prvků s novými vloženými prvky (původní krov v kontrastu s novou galerii a jednoduchým schodištěm, odhalené staré cihlové zdi).

název stavby Mezonetové podkrovní apartmá
místo stavby Praha 1 - Josefov
investor soukromá osoba
autorství ASGK Design s. r. o.: Mgr. arch. Gabriela Kaprálová, Ing. Andrea Betinová
spolupráce J. Hála
ASGK Design s.r.o.
 


 
 
Aktuality o informačních technologiích a architektuře vychází od roku 1999.
Vydává Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. ve spolupráci s earch.cz
 
© Copyright 2007 - 2012 Centrum pro podporu počítačové grafiky s.r.o. a earch.cz. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.