Rekonstrukce a dostavba areálu firmy Steel Partner
REALIZACE
Původně rodinný dům s rozsáhlým pozemkem, situovaný na rušné křižovatce v Ostravě-Porubě, byl upraven pro potřeby firmy Stell Partner a doplněn o nový objekt s multifunkčním využitím, určený ...
Rekonstrukce nádražní budovy a restaurace Poděbrady
REALIZACE
Jedna z prvních funkcionalistických nádražních budov na našem území, navíc nedávno prolášena za kulturní památku, se v roce 2015 dočkala částečné rekonstrukce. Záměr byl jasný - částečně ...
Obytná zóna K Lukavici
REALIZACE
Projekt představuje 18 řadových nízkoenergetických rodinných domů s kompletní novou dopravní a technickou infrastrukturou. Rodinné domy jsou koncipovány ve dvou velikostních kategoriích 4+kk a 5+kk.

REALIZACE

Rodinný dům v Karasech

[27.10.2014] Rodinný dům, který ctí jednoduchou hmotu původní stodoly a vychází z tradičních materiálů typických pro venovskou usedlost a současně poskytuje veškerý komfort dnešní doby. To vše s idylickým výhledem na blízký rybník.

Na místě rozpadlé stodoly v rámci staré usedlosti u Novozámeckého rybníku v Karasech u České Lípy se majitelé rozhodli postavit si rodinný dům. Z jižní strany je prudký břeh rybníka se vzrostlými listnatými stromy, přes jejichž koruny je z pozemku nádherný výhled na rybník. Objem novostavby vychází z původní stodoly a obnovuje tak původní kompozici souboru staveb. Z elementárního objemu je pouze vykonzolována dřevěná terasa mezi koruny stromů, která plně čerpá z jedinečnosti místa. Částečné podsklepení bylo dáno již podsklepením stodoly, využil se tak již odtěžený prostor. Veškeré obytné místnosti jsou v přízemí, přičemž podkroví slouží jen pro příležitostné spaní dětí s vnoučaty.

Klient: soukromá osoba
Projekt a výstavba: 2010-13
Pozemek:
2062 m2
Zastavěná plocha:
112,6 m2
Užitná plocha: 198 m2
Celkový objem:
867 m3
Foto: Fotes, letecké snímky: Svatopluk Dvořák
název stavby Rodinný dům v Karasech
místo stavby Zahrádky u České Lípy - Karasy
investor soukromá osoba
autorství Ján Stempel, Jan Jakub Tesař - - Stempel & Tesar architekti (www.stempel-tesar.com)
spolupráce
Stempel & Tesar architekti
 


 
 
Aktuality o informačních technologiích a architektuře vychází od roku 1999.
Vydává Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. ve spolupráci s earch.cz
 
© Copyright 2007 - 2012 Centrum pro podporu počítačové grafiky s.r.o. a earch.cz. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.